• Zápis detí do materskej školy

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Hrušov oznamuje, že zápis detí do MŠ na školský rok 2017/2018 sa uskutoční v dňoch od 2.5.2017 do 4.5.2017 v priestoroch materskej školy nasledovne:

Utorok (2.5.2017) 10:00 - 13:00 hod.

Streda (3.5.2016) 10:00 - 13:00 hod.

Štvrtok (4.5.2016) 10:00 - 13:00 hod.

Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ si môžete  osobne prevziať v MŠ.

Kritériá prijímania detí do materskej školy

PODMIENKY PRIJÍMANIA DETÍ NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE DO MATERSKEJ ŠKOLY, 497, Hrušov:

V zmysle § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene
            a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa budú na základe žiadosti zákonných zástupcov detí prednostne prijímať:

a) prednostne deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku a majú v nasledujúcom školskom roku plniť povinnú školskú dochádzku,

b) prednostne deti s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky,

c) deti s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky.

OSTATNÉ PODMIENKY PORADIA PRIJATIA DO MATERSKEJ ŠKOLY, 497, Hrušov:

1. Deti s trvalým pobytom v Hrušove a zároveň trvalým pobytom aspoň jedného rodiča v Hrušove:

a) uprednostňované budú deti zamestnaných rodičov

b) deti od troch rokov podľa dátumu narodenia od staršieho k mladšiemu,

c) v prípade voľnej kapacity - deti vo veku dvoch až troch rokov podľa dátumu narodenia od staršieho k mladšiemu.

2. V prípade voľnej kapacity - deti od troch rokov z okolitých obcí a miest.

Poznámka:

• Vek dieťaťa aj voľná kapacita sa posudzuje k 1. septembru nasledujúceho školského roku.
            • Deti sa do materskej školy prijímajú v prípade voľnej kapacity  priebežne aj počas školského roka.