• Testovanie deviatakov

• Národný ústav certifikovaných meraní - NÚCEM - realizuje celoslovenské testovanie žiakov z predmetov SJL a MAT - Testovanie 9 - 2017.

Hlavný termín testovania je streda, 5. apríla 2017.

• Zápis do 1. ročníka

• Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ s MŠ Hrušov pre školský rok 2017/2018 sa uskutoční

v dňoch 3. až 5. apríla 2017 (pondelok až streda) od 12:30 hod. do 15:30 hod.

v budove základnej školy, konzultačná miestnosť.

Na zápis sa dostavia deti narodené od 1. 9. 2010 do 31. 8. 2011 a  iné deti, ktoré mali odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky.

Podľa § 20 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole. Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť.

Základná škola pri zápise dieťaťa vyžaduje meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo a trvalé bydlisko dieťaťa, ako aj meno, priezvisko, adresu zamestnávateľa a trvalé bydlisko rodičov či iných zákonných zástupcov.

• Žiak plní povinnú školskú dochádzku v spádovej základnej škole (ZŠ v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt), pokiaľ si rodič nevyberie inú školu. Riaditelia základných škôl sú však povinní prednostne prijímať deti s trvalým pobytom v danom školskom obvode.

• Pokiaľ chcú rodičia zapísať do ZŠ dieťa mladšie ako šesť rokov, sú povinní k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

• Ak dieťa ešte nedosiahlo školskú spôsobilosť, môže riaditeľ základnej školy rozhodnúť o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky o jeden školský rok. Týka sa to prípadov, ak dieťa pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia a rodič o to požiada alebo ak tento odklad navrhne materská škola, ktorú dieťa navštevuje, alebo na základe predchádzajúceho odporučenia zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, a to vždy s informovaným súhlasom rodiča.

• Aj v prvom prípade musí byť súčasťou žiadosti rodiča odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Ak riaditeľ rozhodne o odklade, dieťa bude navštevovať materskú školu.

LETÁK (Word)

• O Z N Á M E N I E

o prerušení prevádzky ZŠ a MŠ počas jarných prázdnin

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Hrušov oznamuje rodičom a zákonným zástupcom žiakov a detí, že prevádzka ZŠ a MŠ bude v čase od 27. februára do 03. marca 2017 prerušená z dôvodu jarných prázdnin.

Vyučovanie začína v pondelok 06. marca 2017

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ