• Profil školy

• ZŠ s MŠ HrušovNaša škola je plneorganizovanou základnou školou s vyučovacím jazykom slovenským. Poskytuje vzdelávanie deťom vo všetkých deviatich ročníkoch základnej školy spolu so zabezpečením predškolskej výchovy detí do šiestich rokov. Prácu s deťmi po vyučovaní zabezpečuje školský klub detí a výchovné asistentky.

Zriaďovateľom školy je obec Hrušov. Školu navštevujú hlavne žiaci z Hrušova a okolitých obcí Čelovce a Vinica.

Škola sa nachádza v peknom prírodnom prostredí na jednom z južných výbežkov Krupinskej planiny v nadmorskej výške 400 metrov.

V budove školy je 9 tried, z toho 6 vybavených interaktívnymi tabuľami s dataprojektormi, okrem toho 2 počítačové učebne s dataprojektormi, 1 jazyková učebňa s počítačom a dataprojektorom, klubovňa, školská knižnica s približne 5 tisíckami knižničných jednotiek, telocvičňa a školská jedáleň s kapacitou 150 stravníkov.

V osobitnom krídle budovy sa nachádza materská škola vybavená priestornou spálňou, moderne vybavenou herňou a učebňou pre predškolákov.

V areáli školy sa využívajú aj 3 ihriská (moderné polyfunkčné, asfaltové a trávnaté), átrium a detské ihrisko pri materskej škole..

Kúrenie školy zabezpečuje kotolňa spaľujúca biomasu.